Ювелірний гардероб

 

Найкращі друзі дівчат – так називала коштовності і, зокрема, діаманти легендарна Мерилін Монро. В наш час це не просто друзі. Це наш настрій, наш статус, наш сімейний капітал. Правильно підібрані прикраси змінюють стиль, підкреслюють індивідуальність і рятують навіть не дуже вдалий наряд.

Ювеліри називають цей баланс «ювелірним гардеробом», а сучасні жінки дедалі частіше звертаються до них за консультацією – як сформувати такий гардероб, які прикраси дійсно потрібні, в які краще інвестувати, як їх поєднувати. Питання актуальні й для україночок – адже ми завше любили себе прикрашати: колись – коралями й дукачами, зараз – ланцюжками й перснями.

Саме тому ми розпочинаємо цикл публікацій про «ювелірний гардероб» разом з ювелірним брендом Jewelry Concept та його засновницею Тетяною Масюк, яка вже 15 років займається прикрасами – і нішевих європейських марок, і українських дизайнерів.

СИМВОЛИ СТАТУСУ Й ЕМОЦІЙ

Пані Тетяна сама любить прикраси. «Це те, що було, є і буде з нами завжди», – зазначає вона. Її особлива пристрасть – каміння. Зізнається, що іноді буквально відчуває потребу в певному камені, і вірить, що вони відображають наші запити. Скажімо, аметист допомагає розкритися творчому потенціалу, танзаніт посилює жіночу самодостатність, рубін – сильний енергетик і потужний афродизіак, сапфір сприяє успіху в бізнесі. Тому прикраси, вірить пані Тетяна, – це не лише спосіб підкреслити свою індивідуальність, а й внутрішній стан.

Недарма з давніх-давен прикрасам надавали важливого значення. Спершу вони були прерогативою чоловіків і демонстрували статус, приналежність до певного роду. Наприклад, перстень – одна з найдавніших прикрас, відома ще з IV століття до н. е., передусім був символом походження та угод. Сережки з’явилися пізніше в Азії. Древні єгиптяни й ассирійці вважали їх знаком вельможності, а в Стародавньому Римі, навпаки, ними позначали рабів.

Зі зростанням ролі жінки в суспільстві прикраси ставали більш вишуканими: їхній фокус зміщався зі статусу на емоції.

ЩО ДАЮТЬ НАМ КОШТОВНОСТІ

Персні, сережки, браслети, ланцюжки покликані не лише нас прикрашати, створювати фінальний акцент в образі, транслювати наші емоції й стан. Вони, як і раніше, залишаються символом статусу й достатку.

Втім, прикраси мають ще кілька сенсів. Вони здатні «посилювати» нашу енергію. Скажімо, золотий браслет (анклет), одягнений на праву ногу, допомагає активізувати кореневу чакру і сприяє в реалізації задуманого. Та й стильна, коштовна прикраса сама по собі додає жінці впевненості та, відповідно, наснаги діяти.

Також ювелірні прикраси й дорогоцінне каміння для жінок завжди були «гарантійним стабілізаційним фондом». На Сході молодятам досі дарують на весілля золоті прикраси.

ЮВЕЛІРНИЙ ГАРДЕРОБ: З ЧОГО ПОЧАТИ

Беручись за формування свого ювелірного гардероба, треба пам’ятати дві основі речі:

 • набір прикрас має бути збалансованим і відповідати вашим життєвим цілям;
 • прикраси мають бути носибельними, придбаними вдумливо, а не в пориві стихійного шопінгу.

Спершу варто визначити свої основні заняття: яку частину займає робота, публічні виходи, буденні справи. Якщо ділове життя – це, умовно, 60% вашого часу, то, відповідно, в ювелірній скриньці 60% прикрас мають бути призначені саме для ділових виходів.

Потім дайте собі чесні відповіді:

 • якою я хочу бути. Адже ми добре розуміємо, що, скажімо, хочу бути жіночною або хочу бути сексуальною – це різні поняття;
 • куди я буду одягати прикраси;
 • хто їх оцінюватиме або чия оцінка важлива;
 • який бюджет я можу виділити на прикраси;
 • що для мене головне у виборі: бренд, дизайн, матеріали, камені тощо.
 • ЩО ПОКЛАСТИ У ШКАТУЛКУ

  Ювелірний гардероб може формуватися роками, вдумливо, зважено. Що у ньому має бути:

 • сережки пуссети. Вони створять легкий акцент, вдало доповнять моносережку і завдяки мерехкотінню завжди підкреслять блиск жіночих очей;
 • сережки-кільця – універсальні і підходять для будь-якого образу, личать майже всім типажам, в залежності від розміру й наявності каменів доречні і в денному, і у вечірньому гардеробі;
 • прикраси з комбінованими кольорами металу. Вони дозволять створювати більше варіантів поєднання з іншими прикрасами;
 • ланцюжок, кольє, намисто. Їх можна носити окремо, можна разом, поєднуючи в модні зараз «бодічейни», нанизувати і додавати нові елементи;
 • комплект з кольоровими каменями. Мода на них ніколи не минає, і вони завжди додадуть вишуканість вашому стилю;
 • подовгі або акцентні сережки, особливо популярні в епоху зуму й селфі. Вони надають жіночності й пасують для вечірніх подій.
 • статусні, коктейльні персні з великим каменем. Це також прикраса для приводу.
 • брошки. Зараз їх можна носити по кілька одразу, на верхньому одязі, на інших аксесуарах.
 • прикраси для волосся;
 • камеї.
 • ЮВЕЛІРНИЙ MUST-HAVE

  Основа будь-якої ювелірної шкатулки – це базові прикраси: ті, що пасують за всіма параметрами, в яких ви почуваєтеся комфортно, які підкреслюють вашу – саме вашу – індивідуальність і відповідають вашим запитам. У кожної жінки вони будуть різними.

  Для фінансистки, яка йде на нараду, грона кольорових каменів, напевно, не зовсім доречні. А для дизайнерки, творчої особистості, така акцентна прикраса цілком припустима як базова. У кожній ситуації потрібно керуватися правилами доречності й комфорту. А вони залежать не лише від роду занять, а й від національності, країни, віку і навіть кліматичних умов.

  У теплих країнах, де відсутні зимові головні убори, жінки можуть носити акцентні сережки цілий рік. А в українських широтах ми ледь призвичаїлися одягати взимку персні. В наш пандемічний час уже нікого не здивуєш брошкою на верхньому одязі, сумках або перснем поверх рукавички.

 • Ювелірний гардероб дозволяє жінці бути ефектною, а значить, більш ефективно вирішувати свої завдання, керувати не лише своїм настроєм і стилем, а й фінансами: захистити свої гроші та ще й примножити.